ENG
ENG
Bütüne Katkıda Bulunmak

Bütüne Katkıda Bulunmak

Yaşadığın dünyada küçük de olsa fark yaratmak, bir şeylere vesile olmak ve kendisi hayatta olduğu için dünyanın daha farklı bir yer olduğunu bilmek, insanın temel yaşama güdüsüdür. Kimimiz bunun farkındayız, kimimiz bu gerçekten kopuğuz. Şu an bu sayfada bu yazıyı okuyor olduğunuza göre bütüne katkıda bulunmak isteyen, bunun için kendini geliştirmek, kendini genişletmek isteyenlerdensiniz. 

 

Yaşama katkıda bulunmak için çok büyük şeyler yapmak gerekmiyor. Yani illa bir kitap yazmak, herkesçe bilinen biri olmak ya da gelecekte insanların tekrar tekrar kullanacağı bir matematik formülü bulmamız gerekmiyor. Sadece yaşıyor olmamız, kendimizi merak ediyor olmamız, yaşamın anlamını anlamak istiyor oluşumuz bile dünyaya ve dünyanın anlamına katkıda bulunuyor.

 

Bilirsiniz, bir şey ancak gören tarafından görünürdür. Bir kişi onu görmediği zaman onun göründüğüne dair bir kanıt yoktur. Aynı bu şekilde yaşam biz onu anlamlandırdığımız ve biz onu fark ettiğimiz sürece gerçekten bizim için var oluyor. Gerçekten büyümemize vesile oluyor. İşte bu yüzden de yeni bir hafta, anlam bulduğunuz, küçük de olsa anlam yarattığınız o şeyi fark edip bunu yapılacaklar listenizin en tepesine almanız için bir sebep olabilir mi?

 

Haydi, size yaşadığınızı, bütüne katkı sağladığınızı hissettiren bir şey yapın ve bunun size hissettirdiklerini sonra bu postun altında paylaşın. 

 

Katkınız belki başkalarına da ilham olur… Ve bu sayede bir kez daha bütüne katkıda bulunursunuz. :)PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri