ENG
Rana Beri
ENG
Kitaplar

İlişkilerde Anda Kalmak

Yaşam, yeryüzüne yayılmış bir ilişkiler ağı. Bizi hayatta tutan bu ağa bağlanabilmek içinse tek yol ilişkilerimizde anda kalmak.

Anda Kalmak’la yaşamın anbeanlık ritmini yakalayan Rana Beri, yeni kitabıyla hayatın akışını âdeta yeniden inşa ediyor. Bu ritme nasıl ayak uydurarak yaşayabileceğimizi, insanlık hâllerimizi apaçık gösteren özgün hikâyeler ve çözümlemelerle anlatıyor. Bize, anda kalmanın sadece tek başımızayken yapabildiğimiz bir eylem olmadığını, esasen hayati olanın insanlarla iletişim hâlindeyken anda kalabilmek olduğunu hatırlatıyor. Anda kalmaya niyet eden herkese, hayatının her alanında ve tüm ilişkilerinde bunu nasıl gerçekleştirebileceğine dair cesur örnekler sunuyor.

İlişkilerde Anda Kalmak, aile ilişkilerinin, arkadaşlıkların, çiftler arasındaki ilişkilerin, iş ilişkilerinin, (öğretmen-öğrenci, doktor-hasta ilişkilerinin,) kendimizle ve gerçekle ilişkimizin tıkandığı, koptuğu bütün noktaları tek tek aydınlatıyor. (Gerçeği ânın merceğine tutup hafiflettiğimizde hayatımızı da hafifleteceğimizi gösteriyor.)

Hayat başka yerde değil, anda ve burada.

İlişkilerde Anda Kalmak

Anda Kalmak

Bazen bir şey olur ve en karmaşık sorunları mucizevî çözümlerle hallediveririz. Nasıl olup da o manevraları tam zamanında akıl edebildiğimize şaşırırız. Rotamızı öyle bir anda, öyle bir yere kırarız ki, ciddi bir kazayı önleyiveririz. Bu bir iletişim kazası da olabilir, hayatımızla ilgili kritik bir karar da… O an yapılabilecek en doğru şeyi yaparız ve bunda hiç zorlanmayız. Kendimizi AN'ın yaratıcı akışına bırakmışızdır ve her şey olması gerektiği gibi hallolmuştur...

Bu kitap, geçmişin hapishanesinden ve geleceğin prangasından kurtularak AN’ın yaşama ehliyetini kazanmak isteyenler için…
(Rana Beri,Anda Kalmak, 2018, Epsilon Yayınları)

Anda Kalmak