ENG
Rana Beri
ENG
@emelin_kutuphanesi Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

@emelin_kutuphanesi Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

İnsan, içinde bulunduğu, kaldırmakta güçlük çektiği andan kaçmakla ve o anki acısından da kaçıp kurtulabileceğini düşünerek yanılır genelde. Oysa tam tersi doğrudur. O anın gerçeği neyse onunla yaşamak; o gerçek acıysa o acıyı hissetmek, idrak ve kabul etmek; o acıdan kaçmaktansa o ana ve duygusuna teslim olmak; böylece o duyguyu yaşamaya ve yaşadıkça da tüketmeye başlamak, andan kaçarak acımızı çoğaltmaktansa anda kalarak acımızı azaltmayı seçmektir.
.
.
Bu güzel alıntıdan sonra kitabı uzun uzun anlatmaya gerek yok aslında. Ama İlişkilerde Anda Kalmak ne anlatıyor derseniz;
Hayat akışı içindeki tüm ilişkilerimizde _arkadaş, aile, özel veya iş ilişkilerimizde_
sıkıntı yaşadığımız, işin içinden çıkamadığımız anlarda, duygu ve düşüncelerimizde, geleceğimizi etkileyecek durumlarda anda kalarak; doğru düşünüp, doğru haraket ederek daha sağlıklı devam etmemize yardımcı olacak bir kitap. Örneklerle de desteklenmiş. Böylece okumayı, anlamayı, okunanları hayata entegre etmeyi kolaylaştırmış.
'Farkına varmamızı' sağlayan bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bir çok yerini işaretledim. Başucu kitabı niteliğinde. Kesinlikle okumalısınız.
Emeğinize sağlık sevgili @ranaberi .
.
.
#alıntı .
.
Bir adım sonra, iki gün sonra, altı ay sonra yapılabilecek bir şeyler hep vardır. Bir adım önce, üç gün önce, bir yıl önce yaptığımız bir şeyler de hep olacaktır. Önemli olan, olmuşlarla olabilecekleri birbirine bağlama telaşına kapılmadan, o an için yapılabilecek olanın en iyisini yapmak ve bunun verdiği eşsiz huzurla akışta kalmak.


.

PAYLAŞ