ENG
ENG
Endişe, Olmayan Yokluğu Hissettirir.

Endişe, Olmayan Yokluğu Hissettirir.

Endişe, insana henüz kaybetmediği şeyin yokluğunu hissettirir.

 

Endişe, olabilecek güzel şeyler yerine, zihnimizin geleceğe odaklı düşüncelere kapılıp çıkabilecek sorunlara, ters gidebilecek durumlara, başımıza gelebilecek felaketlere yönlendirmesidir.

 

Hiçbir somut getirisi olmayan endişe, gerçekleşmemiş kötü bir olayı sanki olacakmış hatta olmuş gibi hissetmemize yol açan bir durumdur.

 

Bizim için değerli bir şeyi sanki kaybetmişiz gibi yasını tutturur. Adeta kaybetmenin yokluğunu iliklerimizde şimdi hissettirir. Dolayısıyla şu anın içerisinde var olan güzel her ne varsa göremememize, yok saymamamıza yol açar.

 

İnsanın neşesinden, enerjisinden, yaşam sevincinden çalar. Yaşamayacağımız hastalıkları sanki yaşamış gibi hissettirir ve nihayetinde bizi gerçekten hasta eder. 

 

Ancak ‘’endişe moduna’’ girdiğimizi anladığımızda yani bunu bir kez fark ettiğimizde işte o zaman  kendimize gelebiliriz. 

 

Zihnimizin aslında gerçek olmayan bir şeyi bize yansıttığını anlayıp şu ana gelebildiğimizde ise enerjimizi, zamanımızı, yaşama sevincimizi gerçekten yaşayabiliriz.PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri