ENG
Rana Beri
ENG
@gamzeyedair Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

@gamzeyedair Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

Çoğumuz bir sorun, tartışma anında anda kalamayıp mutlaka geçmişe gidip yaşanan kötü deneyim ve tecrübeleri karşımızdakine örnek gösterip asıl çözülmesi gereken sorundan uzaklaşıyoruz öyle değil mi?
Anlamak ve anlaşılmak bu kadar mı zor?
İlişkilerimiz zamanla değil anda kalamayıp saçma sapan konulara atladığımız için yıpranır, zedelenir ve yok olur.
Ya işimize gelmiyor provokasyon ve saldırıya geçiyor olaydan uzaklaşıyoruz ya da konuyla ilgisi olmayan bir sürü şeyden bahsedip iletişim tıkanıklığına neden oluyoruz.

Kitapta verilen karakterler ve örnekler öyle güzel ki... Aile ilişkilerimiz, çocuk, arkadaş,komşu, iş arkadaşlarımız vs. yaşanan sorunlar ve çözümleri ile açıklanmış.

Gelin, nerede tıkandığınızı kendi gözlerinizle görün.
Benim Oğlum ile ilgili düzelteceğim birkaç örnek var mesela. Morali bozuk, üzgünken aklıma getirdiğim bir sürü felaket senaryolarını maddelememek.

Umarım kitabı okuyan her bir birey için yardımcı kaynak olur. Bu tarz kitaplar hem ebeveyn bir anne olarak bana çok iyi geliyor hem de ikili ilişkilerimde tutacak bir el oluyor. Tavsiye ederim.

Sevdiğimiz kadar sevileceğimiz, yormadan yorulmadan geçecek güzel bir hafta dilerim.

İNSAN, içinde bulunduğu kaldırmaktan güçlük çektiği andan kaçmakla o anki acısından da kaçıp kurtulabileceğini düşünerek yanılır. Oysa tam tersi doğrudur. O anın gerçeği neyse onunla yaşamak o gerçek acıysa o acıyı hissetmek, idrak ve kabul etmek...


PAYLAŞ