ENG
ENG
Haftaya Birine Destek Olarak Başla

Haftaya Birine Destek Olarak Başla

Yalnızlıktan bahsederken bu duygunun her zaman olumsuz olmadığını bir kez daha teslim etmek gerekir.

 

Bazen yalnız olmak, yapıcı bir şeydir. Kendimizle ve hayatımızla başbaşa kalıp ne yapacağımızı tasarlamak, kendi duygu ve düşüncelerimizi fark etmek açısından çok önemlidir.

 

Ama yalnızlık duygusunun kronikleştiği zamanlarda aslında atladığımız ama  bize iyi geleceğini kesin bildiğimiz bir şey de var;

 

Destek olacak birilerini bulmak. 👭🏻

 

Destek olmak, yardım etmek, topluma aidiyet hissimizi tekrar fark etmemize yol açar. Aslında çok büyük bir sosyal grubun, kocaman bir ailenin içinde olduğumuzu hissetmemiz için yapabileceğimiz çok basit şeyler var. 

 

Bunların başında insanlara yardım etmek gelir. Başkalarına yardım ettiğimizi düşünürken aslında önce kendimizi iyileştiririz. 

 

Yaşam amacımızın tazelenmesi, faydalı olduğumuzu hissetmemiz için kime yardım edebileceğimizi bulmak ve onların hayatlarında yer almak çok büyük bir tatmin duygusunu da beraberinde getirir. 

 

Yeni arkadaşlar edinmemiz, yeni insanlar tanımamız, var olan ama unuttuğumuz becerilerimizi tekrar harekete geçirmemiz için aslında "gönüllülük" çok kıymetlidir.

 

 Kendi yeteneklerimizle ve yapabildiklerimizle sadece maddi desteğin değil, her türlü desteğin insanlar için çok kıymetli olduğunu hatırlamalıyız.

 

 Bir çocuğun okutulması, bir gence yol göstermek, tecrübelerimizle başkalarına ilham olmak hepsi yapabileceğimiz gönüllü çalışmalardandır.

 

Aşağıdaki gönüllülük kuruluşlarını ve de benzerlerini inceleyip kendinize uygun olanıyla birilerine destek olmaya, bir gönüllü olarak dünyaya daha çok bağlanmaya başlayabilirsiniz. 

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri