ENG
ENG
Haftaya Yazın Hafifliğiyle Başla

Haftaya Yazın Hafifliğiyle Başla

Kışın aksine yazın kendine has bir hafifliği var. Her şey hafif ve her şey sanki biraz daha kolay. Zaman sanki yavaşlamış ve acelemiz hiç de yok. 

 

Bu hafiflikten payımızı almak, yaşamı belki de sonra devam ettirmek üzere hayatımızın bazı alanlarında daha hafif olarak haftaya başlamaya ne dersin?

 

Örneğin; şu alanlarda hafifliği seçebilirsin.

 

Hafif yemekler. 

 

Et ve yağ oranının yüksek olduğu kış yemeklerine kıyasla daha çok zeytinyağlı salata soğuk meyvelerin hakim olduğu bir menüyü seçebilirsin. 

 

Hafif içecekler. 

 

Sıcak çay ve kahvenin ötesine geçip limonatalar, meyve şerbetleri, soğuk maden suları, hafif bir şekilde seni serinletebilir.

 

Hafif giysiler. 

 

Kışın giydiğimiz, botlar, berelerin yerini tiril tiril tişörtler şortlar ve inecik terlikler alabilir. Hatta bazen mümkün olduğunca yalınayak dolaşabilirsin. 

 

Hafif kitaplar.

 

Derin siyasi analizler ve daha derin temalı okumalar yerine sana bu yaz gününe uygun yaşamı tekrar sevdirecek ve nerjini yükseltecek daha rahat ve farklı okumalar yapabilirsin.

 

Hafif seyirlikler.

 

Kışın belki de fazlasıyla seyrettiğimiz gerilim ve yoğun içerikli seyirlikler yerine daha doğa belgeselleri ve komedi dizileri yazın senin rutinin bir parçası olabilir.

 

Ve son oalrak hafif müzikler.

 

Seni rahat ve hafif hissettirecek ve belki de tempo tutup birlikte söyleyebileceğin, dans edebileceğin hafif müzik parçaları sana eşlik edebilir.

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri