ENG
ENG
İlişkiler  Neden Yürümüyor?

İlişkiler Neden Yürümüyor?

Hepimizin hayalinde sevdiklerimizle birlikte, el ele kucak kucağa birbirimizin her an yanında olduğumuz ve koşulsuz destek verdiğimiz bir yaşam vardır. Ama hayallerin ötesinde gerçekten somut olarak bunun yaşamdaki karşılığı, sınırların erimesi bir gün yok olması ve kendimizi de yalnız ve istismar edilmiş hissetmemiz olabilir. 

 

Herkes birbirine “İlişkiler neden yürümüyor?” diye sormakta. Cevap sınırların net çizilmemesi, bunun sonucunda da bireysel, kendimize özgü alanlarımızın yok olması ve de bunun bedelini birbirimize dolaylı yada dolaysız olarak ödetmemiz. 

 

Kendimizi olduğumuz gibi ifade etmenin bizi ne kadar özgürleştirdiğini, yaratıcılığımızı artırdığını ve ilişkilerimize de iyi geldiğini biliyoruz. 

 

Ama diğer taraftan da özellikle bazı konularda ve bazı kişiler söz konusu olduğunda uyumlu olmak adına, sevilmek adına, “bir tatsızlık çıkmasın” diye fazla uyumlu olup kendimizi adeta "görünmez" kılıyoruz. 

 

Biz görünmez oldukça da çevremizdekiler, kendi isteklerini bizim yaşamımıza empoze etmekte sakınca görmüyorlar.

 

O yüzden de tüm korkuları ve endişeleri bir kenara bırakarak, kendimizi ifade etmek çok önemli. Gerektiğinde ters düşme pahasına da olsa…

Bunu yapabilmek bizim hem kendimize güvenimizi bize tekrar geri verir hem de çevremizdekilerin de kendi sınırlarına sahip çıkması için onlara örnek teşkil eder. 

 

Sınırlarınızı daha net çizeceğiniz ilk konu acaba ne olacak? 🤔

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri