ENG
ENG
İşinizi Tatile Taşımayın!

İşinizi Tatile Taşımayın!

Tatildeyken anda kalmanın önemli şartlarından biri de; iş stresini tatile taşımamak. Başka bir deyişle; maillere sık sık bakarak tatilin keyfinden çalmamak. Bunun için yapılabilecek birçok şey var, hatta bazı şirketler bu konuda radikal adımlar atmaya başladı. 


Çalışanlar artık izinli tatillerinde isterlerse mail'lerine automatic delay'yani, otomatik erteleme komutu veriyor ve tatilde mail'lerine bakmalari kendilerinden beklenmiyor. Bu, tüm şirketlerde yaygınlaşana kadar kişinin kendinin alabileceği bazı önlemler var. Örneğin; mail'lerinizi güvendiğiniz bir iş arkadaşınıza yönlendirmek, sadece en acilleri için sizi aramalarını söylemekya da sadece ve sadece herkesin uyuduğu birsaatte kendinize 15 dk ayırıp en acil olanlarına cevap vermek gibi…
 


Ayrıca telefonunuzu odanıza bırakıp sosyal medyadan gelecek mesajlara da sadece odanıza döndüğünüzde veya siz istediğinizde bakabilirsiniz. Anda kalmak çok güzel birşey; bunun ön hazırlığını yapip ortamı hazırlamak, özellikle bütün bir yıl boyunca ihtiyacınız olan ve hayalini kurduğunuz tatilden dinlenmiş olarak gelmeniz için de şart!

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri