ENG
ENG
Mükemmel Olmaya Çalışmak Çok Yorucudur

Mükemmel Olmaya Çalışmak Çok Yorucudur

Mükemmel olmaya çalışmak çok yorucudur. Doğal olmak enerji verir.

 

"Mükemmel" olmaya çalışmanın insanı ne kadar yorduğu malum. Üstelik mükemmel olabilmek insana uymayan ve gerçek dışı bir hayal.

Bizi kafamızda ideal olduğunu düşündüğümüz bir kişi olmak için zorlayan ama gerçeklerle örtüşmediği için de yorgun düşüren bir çaba.

Bu yüzden gerçekten içini dolduramayacağımız ve bizi yoracak, kendimizi yetersiz hissettirecek mükemmellik sevdası yerine, olduğumuz gibi olmak, doğal olmak bizi daha güvenli ve merkezimizde tutar.

Var olan yetenek ve becerilerimizi fark edip, onları sarmalayıp keyifle kullandığımızda zaten başka bir şeye ihtiyacı kalmıyor ki insanın. Olanı olduğu gibi kabul edip, kendimizi artı ve eksilerimizle kucakladığımızda kendimizi olabileceğimiz en tatmin edici ve en huzurlu yerde buluruz. Burası doğal olduğumuz ve kendimiz olmayan şeyleri kendimizinmiş gibi varsaymadığımız akışta bir konumdur. 

Doğal olduğumuzda, olduğumuz gibi olabildiğimizde, "savunmamız", "korumamız" gereken bir imajımız da olmayacağı için,  korkumuzda olmayacaktır.  Daha cesur bir hayat, ancak böyle mümkün olabilir.

 

Peki siz hangi durumlarda  mükemmel olmak durumunda hissedip yıpratıyorsunuz kendinizi?

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri