ENG
ENG
Sevgililer Günü

Sevgililer Günü

🔸️Sevgililer Günü gibi günler belirli sorumluluk ve zorunluluk duygularını da beraberinde getiriyor.

🔸️Bir ilişki içindeysek, Sevgililer Günü’nü kutlamak, sosyal medyada gördüğümüz, etrafımızda duyduğumuz şekilde bir yerlere gitmek, belli şekilde eğlenmek ve hediye vermek gibi bir yükümlülüğümüz olduğunu düşünebiliyoruz. Bu baskıyla hem kendimizi hem ilişkimizi zora sokabiliyoruz. İlişkiyi geliştirmek yerine sıkan, boğan bu durumlardan uzak durabilmek için böyle günlere bir miktar mesafeli yaklaşmak gerekiyor.

🔸️Sevgililer Günü yaklaşırken eşi ya da sevgilisi olmayan kişi kendini tamamlanmamış hissedip bir yıkım durumuna girebiliyor. Halbuki, insan bir başkasıyla tamamlanamaz. Kendisiyle anda kalmadıkça, kendini tam ve bütün edemez, kendini tanıyıp nerelerde iyi hissettiğini bulmadıkça bir başkasını mutlu edemez. İşte bu yüzden önce kendi içimizde bir farkındalık ve kendi içimize yolculuğu yaşadıktan sonra bir başkasıyla yapıcı bir ilişkiye girmeyi düşünebiliriz.

🔸️Bir de "İlişkilerde Anda Kalmak" konusu var; geçmişte başkalarıyla yaşanmış olayların sorumluluğu çoğu zaman şimdiki ilişkideki kişiye yüklenir. Bu, geçmişe benzer bir şekilde gelecekte de beraber anda kalmayı engeller. Veya bir tarafın geleceğe çok odaklı olması, diğer taraf üzerinde ağır bir sorumluluk hissi yaratabilir.

❤Sevgililer Günü, kendimize düşen konuları üstlenmek için bize bir hatırlatıcı olmalı.
❤Kendimize olduğu kadar, ilişkide olduğumuz kişinin de kendi alanında anda kalmasına izin vermeliyiz.
❤Çünkü ancak her iki tarafın da özgür, mutlu ve bağımsız olduğu ilişkiler gerçek, ortak, mutlu, yapıcı bir alan olabilir.
Sonuç olarak; öyle ilişkilerimiz olsun ki; biz o ilişkilerde ayrı ayrı ve bir arada anda kalabilelim. 🙏
Beraberken aklımız geçmiş ve geleceğe takılmasın. 🙏
Birbirimiz için gerçekten orada olalım, birbirimizi gerçekten işitelim, görelim ve dokunalım. 🙏
Öyle bir Sevgililer Günü beklesin ki sizi, birbiriniz için orada olun, birbirinizi anlayın, tanıyın ve birlikte olmaktan keyif duyun💚.

Şimdi size bir soru❔

Sevgililer Günü'ne size ve insanlığa iyi gelecek bir anlam yükleseniz nasıl farklı kutlardınız?🎉❤️🌺

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri