ENG
Rana Beri
ENG
@sihirlikitaplarim Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

@sihirlikitaplarim Gözünden İlişkilerde Anda Kalmak

Hani tarzınız olmasa bile kendini okutabilen kitaplar vardır ya tam olarak öyle bir kitap okudum. ☺️ Genel olarak özellikle alıp okumayacağım bir kitaptı. Fakat içeriği gerçekten harikaydı. Kişisel gelişim türünde olan kitabımız içerik bakımından çok zengindi. Hikayeler ile bulunduğumuz anda kalmanın önemini tekrardan farkettim. Her ne yaşanırsa yaşansın o an oluyor ve bitiriyordu. Daha sonrasında düşünmenin de kendimizi psikolojik olarak baskılamanın da hiçbir yararı yoktu. Bu büyük bir farkındalık oluşturuyor.
Sevgili yazarımız kelimeler aracılığı ile beni kitaba bağladı. 🥰 Belli zamanlarda ortaya çıkan düşüncelerinize yakın cümleleri bir kitap aracılığı ile okumak inanın ki çok rahatlatıyor. Söylenecek başka bir şey yok sanırım. 🧚🏻‍♀️
Bunun dışında bir sonraki görselde yazarımızın size bir mesajı var diyor. Taratıp bakmanızı tavsiye ederim. 🌸

#alıntı
“İnsan, içinde bulunduğu, kaldırmakta güçlük çektiği andan kaçmakla ve o anki acısından da kaçıp kurtulabileceğini düşünerek yanılır genelde. Oysa tam tersi doğrudur. O anın gerçeği neyse onunla yaşamak o gerçek acıysa o acıyı hissetmek, idrak ve kabul etmek o acıdan kaçmaktansa o ana ve duygusuna teslim olmak böylece o duyguyu yaşamaya ve yaşadıkça da tüketmeye başlamak, andan kaçarak acımızı çoğaltmaktansa anda kalarak acımızı azaltmayı seçmektir.”

PAYLAŞ