ENG
ENG
Yeni Hayattan Gerçekçi Beklentiler

Yeni Hayattan Gerçekçi Beklentiler

Yeni Hayattan Gerçekçi Beklentiler

 

- Sağlık tedbirleri bir süre daha devam edecek.

- Sosyal ilişkileri yeniden öğreneceğiz.

- Normale geçiş hemen gerçekleşmeyecek.

- Zamanın boşa geçtiği hissi bizi yoklayacak. 

-Aktif hayata ve seyahatlere hemen dönemeyeceğiz.

- Ekonomi bizi farklı bir şekilde karşılayacak.

 

Yavaş yavaş da olsa iyileşme ufukta göründükçe beklentilerimiz de bir o kadar artıyor. Fakat konunun sağlıkla ilgili olduğu düşünüldüğünde tedbiri bir süre daha elden bırakmamak gerekiyor. Beklentilerimizin gerçekçi olması yeni hayata daha kolay uyum sağlamamızı sağlayacak. 

 

Yeni hayattan gerçekçi beklentilerimiz neler olacak? 

 

- Sağlık tedbirleri bir süre daha devam edecek. Maskeleri bir süre daha takmaya devam edeceğiz. İnsanlarla aramızdaki mesafeyi koruyacağız. Bir süre daha biraz tedirgin hatta endişeli olabileceğiz. 😷

 

- Sosyalleşmeyi yeniden keşfedeceğiz. Tekrardan sosyal ilişkilere dönüşümüzde önceliklerimiz farklı olabilecek. Bir süre kendimizi tuhaf ve gergin hissetmemiz de normal. Bu durumu zamana bırakıp herkesin kendine uygun süreci yaşamasına saygı duyacağız. 😌

 

- Geçiş dönemi birden bire olmayacak. Bu sürecin yavaş yavaş gerçekleşmesi tabii ki sabrımızı test edecek. Düşen enerjimiz ve azalan gücümüzü telafi etmek için yaşamın küçük mutluluklarını, keyif aldığımız şeyleri her gün kendimize yaşatmak önceliğimiz olmalı. 

 

- Zamanın boşa geçtiği hissi bizi yoklayacak. Yaklaşık iki yıldır çoğunlukla evlerimizde geçen zamanın bazen “boşuna geçen” bir zaman olduğunu düşünebiliyoruz. Ama bütünlüğün içinde ele aldığımızda bu sürecin  bize birçok farkındalık ve içgörü kazandırdığını fark ediyoruz. Diğer taraftan da bu süreç birçok yönden birçoğumuzu geliştirdi olgunlaştırdı. 

 

-Aktivitelerimize ve seyahatlere hemen başlamamız mümkün olmayacak. Çünkü bazı ülkelerin yeşil bazılarının kırmızı sayıldığı bir dönemde ülkeler arası seyahat hatta şehirler arası seyahat bile bır sure daha çeşitli kısıtlamalara tabi olacak. O yüzden de yapabildiğimiz ve katılabildiğimiz kadar aktiviteyle yetinerek yaşamamız gerekecek. 

 

- Ekonomik sıkıntıların bu süreçte arttığını biliyoruz. Bu sürecin daha kolay atlatılması için toplumsal olarak bireysel ve gruplar arası yardımlaşmayı artırmamız gerekiyor. 

Birbirimize yardım etmek için hiçbir fırsatı kaçırmadan sosyal adaletin tekrar tesis edilmesi için “ben ne yapabilirim ki?” demeden elimizden geleni yapıp, toplumun yeniden yapılandırılması ve sosyal olarak birbirimize tekrar bağlanıp birbirimize güç vermek için elimizden geleni yapmalıyız. 💵

PAYLAŞ
BENİ TAKİP EDİN
Rana Beri